anaconda 13.21.261 - en to bg translation catalogue (596 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
bg: 
    
    Натиснете 'Да' за да изберете друга схема за заделяне на дялове.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
bg: 
    
    Натиснете 'Да' за изход от инсталатора.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
bg: 
    
    Инсталатора откри %s МБ RAM.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
bg:   <Tab>/<Alt-Tab> между елементите  |  <Интервал> избор |  <F12> напред екран

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
bg:   <Tab>/<Alt-Tab> между елементите  |  <Интервал> избор  |  <F12> напред

en: %s Installer
bg: %s инсталатор

en: %s KB
bg: %s КБ

en: %s MB
bg: %s МБ

en: %s directory:
bg: %s директория:

en: '%s' is an invalid IP address.
bg: '%s' е невалиден IP адрес.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
bg: '%s' не е валиден IPv6 адрес.

en: (Max size is %s MB)
bg: (Максималния размер е %s МБ)

en: <Enter> to exit
bg: <Enter> за изход

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
bg: <Space>,<+>,<-> избор   |  <F2> Ново устройство  |  <F12> следващ екран

en: <b>Device number:</b>
bg: <b>Номер устройство:</b>

en: <b>Repository _name:</b>
bg: <b>_Име на хранилището:</b>

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
bg: Минималния препоръчван размер на swap файл е %d МБ.  Моля въведете размер за swap файла:

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
bg: Паролата ще попречи на неоторизирани слушатели да се вържат и наблюдават инсталационния процес.  Моля въведете парола за инсталацията

en: A screenshot named '%s' has been saved.
bg: Кадъра с име %s бе записан.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
bg: Горещо се препоръчва създаване на swap файл. Несъздаването му може да доведе до ненормално спиране на инсталатора.  Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Absolute Symlinks
bg: Абсолютни символни връзки

en: Add Device
bg: Добави устройства

en: Add FCP device
bg: Добавяне на FCP устройство

en: Add Partition
bg: Добавяне на дял

en: Add Repository
bg: Добавяне на хранилище

en: Add Swap
bg: Добавяне на swap

en: Add _ZFCP LUN
bg: Добавяне на _ZFCP LUN

en: Add _iSCSI target
bg: Добавяне на _iSCSI цел

en: Additional Size Options
bg: Допълнителни опции за размер

en: Advanced Storage Options
bg: Допълнителен настройки на мястото за съхранение

en: Afrikaans
bg: Африкан

en: Allowable _Drives:
bg: Разрешени _устройства:

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
bg: Възникна грешка - няма валидни устройства на които да се създаде нова файлова система. Моля проверете хардуер си за причината за проблема.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
bg: Грешка при монтиране на устройството източник %s.  Това може да се случи ако вашите ISO образи се намират на сложно устройство за съхранение като LVM или RAID, или пък ако е имало проблем при монтиране на дял.  Натиснете изход за да прекратите инсталацията.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
bg: Възникна грешка при опит за монтиране на части от или цялата система. Някой може да са монтирани под %s.
    
    Натиснете <return> за команден ред. Системата ще се рестартира автоматично, когато напуснете обвивката.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
bg: Възникна грешка при демонтиране на диска. Моля уверете се, че не използвате %s от обвивката на tty2 и тогава натиснете 'Да' да опитате отново.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
bg: Възникна грешка при опит за зареждане на интерфейсен компонент от инсталатора.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
bg: Възникна грешка при опита за създаване на %s. Някой елемент от пътя не е директория. Проблемът е фатален и инсталацията не може да продължи.
    
    Натиснете <Enter> за изход от инсталатора.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
bg: Възникна грешка при запис на кадър.  Ако това възникна при инсталация на пакет може да трябва да опитате няколко пъти за да успеете.

en: Arabic
bg: Арабски

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
bg: Сигурен ли сте, че искате да изтриете логическия том "%s"?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
bg: Сигурни ли сте, че искате да върнете таблицата на дяловете в оригиналното състояние?

en: Assamese
bg: Ассамесе

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
bg: Поне един неизползван дял от физически том е необходим за създаването на LVM Група Томове.
    
    Създайте дял или RAID масив от тип "физически том (LVM)" и тогава отново изберете опцията "LVM".

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
bg: Поне два неизползвани RAID дяла са необходими за създаването на RAID устройство.
    Първо създайте поне два дяла от тип "софтуерен RAID" и тогава изберете "RAID" отново.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
bg: Опит за връзка с vnc клиент на машина %s...

en: Automatic Partitioning Errors
bg: Грешки при автоматично разделяне на дялове

en: Back
bg: Назад

en: Bad bootproto %s specified in network command
bg: В мрежовата команда е указан лош протокол за зареждане %s

en: Bengali
bg: Бенгали

en: Bengali(India)
bg: Бенгали(Индия)

en: Boot Loader Configuration
bg: Настройка на началното зареждане

en: Boot label contains illegal characters
bg: Етикета съдържа невалидни символи

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
bg: Дяловете за Началното зареждане могат да бъдат само на RAID1 устройства.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
bg: Дяловете за начално зареждане не могат да са на логически томове.

en: Bootloader
bg: Зареждаща програма

en: Bulgarian
bg: Български

en: C_ontinue
bg: _Продължение

en: Can't have a question in command line mode!
bg: Не се допускат въпроси в режим на командния ред!

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancelled
bg: Прекъснато

en: Cannot Delete
bg: Не може да се изтрие

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
bg: Не може да бъде намерен твърдият диск отговарящ на BIOS диск %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
bg: В CDROM-a не може да бъде открит kickstart файл.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
bg: Не може да бъде намерен kickstart файл на твърдия диск.

en: Catalan
bg: Каталан

en: Chandev Parameters
bg: Chandev параметри

en: Chandev line
bg: Chandev линия

en: Change Disc
bg: Сменете диска

en: Change _password
bg: Промяна на _паролата

en: Checksum Test
bg: Проверка на контролната сума

en: Chinese(Simplified)
bg: Китайски(Опростен)

en: Chinese(Traditional)
bg: Китайски(Традиционен)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
bg: Изберете "%s" за да проверите диска в устройството или "%s" за да го извадите и поставите друг за проверка.

en: Choose a Language
bg: Изберете език

en: Complete
bg: Приключи

en: Completed
bg: Процедурата завършена

en: Con_firm:
bg: Потвърдете:

en: Configure TCP/IP
bg: Настройка на TCP/IP

en: Confirm Delete
bg: Потвърждаване на изтриването

en: Confirm Physical Extent Change
bg: Потвърждение промяната на физическото разширение

en: Confirm Reset
bg: Потвърдете

en: Confirm:
bg: Потвърждение:

en: Congratulations
bg: Поздравления

en: Connected!
bg: Връзката е успешна!

en: Continue
bg: Продължение

en: Copying live image to hard drive.
bg: Копиране на живия образ на твърдия диск.

en: Could not allocate requested partitions: %s.
bg: Не може да се заделят зададените дялове: %s.

en: Couldn't Mount ISO Source
bg: Не може да бъде монтиран ISO източника

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Customize _later
bg: Персонализиране по-_късно

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Boot _Target
bg: Подразбиращ се _избор

en: Dependency Check
bg: Проверка на зависимости

en: Device
bg: Устройство

en: Devices
bg: Устройства

en: Dirty File Systems
bg: Мръсни файлови системи

en: Disc Found
bg: Намерен диск

en: Disc Not Found
bg: Диска не е намерен

en: Do _Not Format
bg: _Без форматиране

en: Do you have a driver disk?
bg: Имате ли диск с драйвери?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
bg: Желаете ли да се стартират мрежовите интерфейси на системата?

en: Do you wish to load any more driver disks?
bg: Желаете ли да заредите други дискове?

en: Done
bg: Готово

en: Driver Disk Source
bg: Диск с драйвери

en: Driver disk
bg: Диск с драйвери

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
bg: Диска с драйвери не е валиден за тази версия на %s.

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
bg: Поради промени в системата, настройките на програмата Ви за начално зареждане не могат да бъдат обновени автоматично.

en: Duplicate Device
bg: Повтарящо се устройство

en: Duplicate Label
bg: Повтарящ се Етикет

en: Dutch
bg: Холандски

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit LVM Volume Group
bg: Променяне LVM група томове

en: Edit LVM Volume Group: %s
bg: Променяне на LVM групата томове:%s

en: Edit Logical Volume: %s
bg: Промяна на логически том: %s

en: Edit RAID Device
bg: Редактиране RAID устройство

en: Eject Disc
bg: Изваждане на диска

en: Enable IPv4 support
bg: Включване на IPv4 поддръжка

en: Enable IPv6 support
bg: Включване на IPv6 поддръжка

en: Enable network interface
bg: Активиране на мрежов интерфейс

en: English
bg: Английски

en: Enter Boot Loader Password
bg: Въвеждане парола за начално зареждане

en: Enter Module Parameters
bg: Въведете параметри за модула

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
bg: Въведете парола за зареждане и я потвърдете.  (Забележете че подредбата на клавишите в BIOS може да е различна от тази с която сте свикнали.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
bg: Въведете етикет, които да се показва в менюто при начално зареждане. Устройството (или твърд диск или номер на дял) е устройството от което ще се зареди.

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
bg: Въведете информацията за IPv4 и/или IPv6 адрес и префикс (адрес / префикс).  За IPv4 мрежова маска са приложими четири цифри с точки или префикс в CIDR стил. Шлюза и сървъра за имена трябва да са валидни IPv4 или IPv6 адреси.

en: Erase ALL disks, and perform a fresh install
bg: Да се изтрият ли ВСИЧКИ дискове и да се извърши нова инсталация

en: Error
bg: Грешка

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
bg: Грешка - името на логическия том %s не е валидно.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
bg: Грешка - името на логическия том съдържа невалидни символи.   Приемливи символи са букви, цифри, '.' или '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
bg: Грешка - името на групата томове %s не е валидно.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
bg: Грешка - името на групата томове съдържа невалидни символи.   Приемливи символи са букви, цифри, '.' или '_'.

en: Error Parsing Kickstart Config
bg: Грешка при разбор на kickstart конфигурация

en: Error Partitioning
bg: Грешка по време на разделянето на дялове

en: Error Saving Screenshot
bg: Грешка при записа на кадъра

en: Error With Data
bg: Грешка с информацията

en: Error downloading kickstart file
bg: Грешка при сваляне на kickstart файл

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
bg: Грешка в %s на ред %d от kickstart файл %s.

en: Error with Partitioning
bg: Грешка при разделянето

en: Error with Password
bg: Грешка с паролата

en: Error!
bg: Грешка!

en: Estonian
bg: Естонски

en: Exit
bg: Изход

en: Exit installer
bg: Изход от инсталатора

en: Exiting
bg: Излизане

en: Extended
bg: Разширен

en: Failed to load driver disk from file.
bg: Неуспешно зареждане на диск с драйвери от файла.

en: Failed to mount driver disk.
bg: Неуспех при монтирането на диска с драйвери.

en: Failed to mount partition.
bg: Неуспех при монтиране на дял.

en: Failed to mount updates disk
bg: Провал при монтирането на диска с обновления

en: File System _Type:
bg: _Тип на файловата система:

en: Fill all space _up to (MB):
bg: Запълване на пространството максимум _до (МБ):

en: Fill to maximum _allowable size
bg: Запълване до _максималния възможен размер

en: Finnish
bg: Фински

en: First sector of boot partition
bg: Първи сектор на дяла за начално зареждане

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
bg: Възникнаха следните предупреждения по време автоматичното разделяне на дялове:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
bg: Да бъде _първичен дял

en: Format
bg: Форматиране

en: Format Warning
bg: Предупреждение

en: Format Warnings
bg: Предупреждения при форматирането

en: Format as Swap?
bg: Форматиране на swap?

en: Format?
bg: Форматиране?

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Free
bg: Свободен

en: Free Space
bg: Свободно място

en: Free Space (MB)
bg: Свободно място (МБ)

en: Free Space:
bg: Свободно място:

en: French
bg: Френски

en: Gateway:
bg: Шлюз:

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Hard Drives
bg: Твърди дискове

en: Hard drive
bg: Твърд Диск

en: Hindi
bg: Хинди

en: How would you like to modify your drive configuration?
bg: Как да бъде променена конфигурацията на устройството?

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: I _don't want to create a swap file
bg: _Без създаване на swap файл

en: I _want to create a swap file
bg: _Създаване на swap файл

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
bg: От тук не може да се връща назад. Ще трябва да опитате отново.

en: IP address is missing.
bg: Липсва IP адрес.

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
bg: Префикса при IPv4 следва да е между 0 и 32.

en: IPv4 Needed for NFS
bg: IPv4 трябва за NFS

en: IPv4 address:
bg: IPv4 адрес:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
bg: IPv4 адресите трябва да съдържат четири числа от 0 до 255, разделени от точки.

en: IPv6 address:
bg: IPv6 адрес:

en: Icelandic
bg: Исландски

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
bg: Ако искате да тествате допълнителни носители, поставете следващия и натиснете "%s". Тестването на всеки диск не е задължително, но е силно препоръчително.  Най-малко всеки диск трябва да бъде проверен преди да бъде ползван за първи път. След успешен тест, не е необходимо повторна проверка на всеки диск преди повторна употреба.

en: Illegal Logical Volume Name
bg: Невалидно име на логическия том

en: Illegal logical volume name
bg: Невалидно име на логически том

en: Illegal size
bg: Невалиден размер

en: Iloko
bg: Илоко

en: In which time zone are you located?
bg: В коя часова зона се намирате?

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Initializing iSCSI initiator
bg: Инициализиране на iSCSI initiator

en: Insert Driver Disk
bg: Поставете диск с драйвери

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
bg: Поставете диск с драйвери в /dev/%s и натиснете "Да" за да продължите.

en: Install
bg: _Инсталиране

en: Install Window
bg: Инсталационен прозорец

en: Install class forcing text mode installation
bg: Принудителна инсталация в текстов режим

en: Install on System
bg: Инсталира на машина

en: Install the live CD to your hard disk
bg: Инсталиране на живото CD на вашия твърд диск

en: Install to Hard Drive
bg: Инсталиране на твърд диск

en: Installation Key
bg: Инсталационен ключ

en: Installation Method
bg: Инсталационен метод

en: Installation Progress
bg: Ход на инсталацията

en: Installation cannot continue.
bg: Инсталацията не може да продължи.

en: Installing %s
bg: Инсталиране на %s

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
bg: Инсталиране на FireWire устройство.  Не е сигурно дали системата ще бъде работеща.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
bg: Инсталиране на USB устройство.  Не е сигурно дали системата ще бъде работеща.

en: Invalid Directories
bg: Невалидни Директории

en: Invalid Prefix
bg: Невалиден префикс

en: Invalid Repository Name
bg: Невалидно име на хранилище

en: Invalid Repository URL
bg: Невалиден URL на хранилище

en: Invalid Volume Group Name
bg: Невалидно име на групата томове

en: Invalid mount point
bg: Невалидна точка на монтиране

en: Italian
bg: Италиански

en: Japanese
bg: Японски

en: Kannada
bg: Каннада

en: Kernel Parameters
bg: Параметри на ядрото

en: Keyboard Selection
bg: Избор на клавиатура

en: Keyboard Type
bg: Тип на клавиатурата

en: Kickstart Error
bg: Kickstart грешка

en: Korean
bg: Корейски

en: LVM Volume Groups
bg: LVM Група томове

en: Label
bg: Етикет

en: Language Selection
bg: Избор на език

en: Load another disk
bg: Зареждане на друг диск

en: Load driver disk
bg: Зареждане на диск с драйвери

en: Loading
bg: Зареждане

en: Loading SCSI driver
bg: Зареждане на SCSI драйвер

en: Local CD/DVD
bg: Локално CD/DVD

en: Logical Volume Name
bg: Име на логическия том

en: Logical Volume Name:
bg: Име на логическия том:

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Make LVM Volume Group
bg: Създаване на LVM група томове

en: Make Logical Volume
bg: Създаване на логически том

en: Make RAID Device
bg: Създаване RAID Устройство

en: Malay
bg: Малайзийски

en: Malayalam
bg: Малайалам

en: Manual TCP/IP Configuration
bg: Ръчна TCP/IP настройка

en: Manually choose
bg: Ръчен избор

en: Marathi
bg: Маратхи

en: Master Boot Record (MBR)
bg: Главен зареждащ запис (MBR)

en: Media Check
bg: Проверка на носителите

en: Media Detected
bg: Намерена е медия

en: Migrate File Systems
bg: Миграция на файловите системи

en: Missing Group
bg: Липсваща група

en: Missing ISO 9660 Image
bg: Липсващ ISO 9660 Образ

en: Missing Information
bg: Липсваща информация

en: Missing Package
bg: Липсващ пакет

en: Missing Protocol
bg: Липсващ протокол

en: More Driver Disks?
bg: Още дискове с драйвери?

en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: Mount Point/
    RAID/Volume
bg: Точка на монтиране/
    RAID/Том

en: Mount failed
bg: Монтирането провалено

en: Mount point in use
bg: Точката на монтиране се използва

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
bg: Трябва да зададе --url аргумент за Url kickstart метода.

en: NFS Setup
bg: NFS настройки

en: NFS directory
bg: NFS директория

en: NFS installation method requires IPv4 support.
bg: Инсталационния метод през NFS изисква IPv4 поддръжка.

en: NFS server name:
bg: Име на NFS сървъра:

en: Name Server:
bg: Сървър за имена:

en: Name in use
bg: Името се използва

en: Network Error
bg: Мрежова грешка

en: Networking Device
bg: Мрежово устройство

en: No
bg: Не

en: No Drives Found
bg: Не са намерени устройства

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
bg: Не са заредени драйвери за устройствата на системата.  Желаете ли да заредите, въпреки това?

en: No driver found
bg: Не е намерен драйвер

en: No drivers found
bg: Няма намерени драйвери

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
bg: Не са намерени драйвери за ръчно поставяне.  Искате ли да ползвате диск с драйвери?

en: No free slots
bg: Няма свободни слотове

en: No free space
bg: Няма свободно място

en: No password
bg: Няма парола

en: Northern Sotho
bg: Северно Сотхо

en: Not enough physical volumes
bg: Няма достатъчно физически томове

en: Not enough space
bg: Няма достатъчно място

en: Notice
bg: Забележи

en: Number of _spares:
bg: Брой излишни:

en: OK
bg: Да

en: Original File System Label:
bg: Име на оригиналната файлова система:

en: Original File System Type:
bg: Оригинален тип на файловата система:

en: Oriya
bg: Ория

en: PPC PReP Boot
bg: PPC PReP зареждане

en: Package Installation
bg: Инсталация на пакети

en: Partition
bg: Дял

en: Partitioning
bg: Разделяне

en: Partitioning Errors
bg: Грешки при разделянето

en: Partitioning Type
bg: Тип разделяне

en: Partitioning Warning
bg: Предупреждение при разделянето

en: Partitioning Warnings
bg: Предупреждения при разделянето

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
bg: Дяловете от тип '%s' трябва да бъдат ограничени в едно устройство. Това става като се избере устройство от списъка разрешени такива.

en: Password
bg: Парола

en: Password (confirm):
bg: Потвърждаване:

en: Password Length
bg: Дължина на паролата

en: Password Mismatch
bg: Различни пароли

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Passwords don't match
bg: Паролите не съвпадат

en: Persian
bg: Персийски

en: Physical Volumes to _Use:
bg: Физически томове за използване:

en: Please enter a logical volume name.
bg: Моля, въведете име на логическия том.

en: Please enter a volume group name.
bg: Моля въведете име на групата томове.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
bg: Моля въведете параметрите към модул %s, които искате да зададете, разделени с интервали.  Ако не знаете какви параметри да зададете, просто пропуснете този екран натискайки бутона "Да".

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
bg: Моля, направете връзка с Вашия vnc клиент към %s за да започне инсталацията.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
bg: Моля, направете връзка с Вашия vnc клиент за да започне инсталацията.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
bg: Моля изберете допълнителните хранилища, които искате да ползвате за инсталация на софтуер.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
bg: Моля изберете драйвера, който искате да бъде зареден.  Ако го няма и имате диск с драйвери, натиснете F2.

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Portuguese(Brazilian)
bg: Португалски(Бразилски)

en: Post Upgrade
bg: Пост-обновяване

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
bg: Префикса трябва да бъде между 1 и 32 за IPv4 мрежи или между 1 и 128 за IPv6 мрежи

en: Press <enter> for a shell
bg: Натиснете <enter> преход към текстова обвивка(shell)

en: Proceed with upgrade?
bg: Продължаване с обновлението?

en: Punjabi
bg: Пенджаби

en: RAID Device
bg: RAID устройство

en: RAID Devices
bg: RAID устройства

en: RAID _Device:
bg: RAID устройство:

en: RAID _Level:
bg: RAID Ниво:

en: RAM detected (MB):
bg: Намерена RAM памет (МБ):

en: Re_boot
bg: Ре_старт

en: Re_set
bg: _Анулиране

en: Re_view and modify partitioning layout
bg: _Преглед (и промяна) на създадените дялове

en: Read-Only
bg: Само за четене

en: Reboo_t
bg: _Рестартиране

en: Reboot
bg: Рестартиране

en: Reboot system
bg: Рестартиране на системата

en: Reboot?
bg: Рестартиране?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
bg: Съвременните ядра (2.4 и по-нови) се нуждаят от доста повече swap от старите ядра, до два пъти размера на RAM паметта в системата.  В момента има %dМБ настроен swap, но сега може да бъде добавен още върху някоя от файловите системи.

en: Reinstall System
bg: Преинсталиране на системата

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
bg: Изисканата парола съдържа не-ASCII символи, които не са разрешени.

en: Required Install Media
bg: Необходима инсталационна медия

en: Rescue
bg: Спасяване

en: Rescue Method
bg: Спасителен метод

en: Rescue Mode
bg: Спасителен режим

en: Retrieving
bg: Извличане на ...

en: Retry
bg: Отново

en: Romanian
bg: Румънски

en: Root Password
bg: Парола на root

en: Running...
bg: Изпълнение...

en: Russian
bg: Руски

en: Saving Screenshot
bg: Записване на кадрите

en: Screenshots Copied
bg: Кадрите са копирани

en: Scriptlet Failure
bg: Провал на скриплетът

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
bg: Изберете 'Да' за да продължите и форматирате тези дялове или 'НЕ' за да се върнете и да промените заданията.

en: Select Device Driver to Load
bg: Кой драйвер за устройство да бъде зареден

en: Select Partition
bg: Избор на дял

en: Select driver
bg: Изберете драйвер

en: Select driver disk image
bg: Избор на образ на диск с драйвери

en: Select the _partition to put the swap file on:
bg: _Дял на който да бъде създаден swap файла:

en: Select the file which is your driver disk image.
bg: Изберете файла, който е образ на диск с драйвери.

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Serbian(Latin)
bg: Сръбски(Латиница)

en: Setup Networking
bg: Настройка на мрежата

en: Sinhala
bg: Синхала

en: Size
    (MB)
bg: Размер
    (МБ)

en: Size (MB)
bg: Размер (МБ)

en: Size (MB):
bg: Размер (МБ):

en: Skip
bg: Пропуск

en: Skip boot loader updating
bg: Без конфигурация за начално зареждане

en: Slovak
bg: Словашки

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Software Development
bg: Разработка на софтуер

en: Spanish
bg: Испански

en: Specify optional module arguments
bg: Задаване опционални параметри на модула

en: Start VNC
bg: Стартиране на VNC

en: Starting VNC...
bg: Стартиране на VNC...

en: Starting graphical installation.
bg: Стартиране на инсталацията в графичен режим.

en: Suggested size (MB):
bg: Предлаган размер (МБ):

en: Swap file _size (MB):
bg: _Размер на swap файла (МБ):

en: Swap file size (MB):
bg: Размер на swap файла (МБ):

en: Swedish
bg: Шведски

en: System clock uses UTC
bg: Системният часовник използва UTC време

en: System has problem
bg: Системата има проблем

en: System to Rescue
bg: Система за спасяване

en: System to Upgrade
bg: Система за обновяване

en: Tamil
bg: Тамил

en: Telugu
bg: Телугу

en: Test
bg: Тест

en: Text mode provides a limited set of installation options.  It does not allow you to specify your own partitioning layout or package selections.  Would you like to use VNC mode instead?
bg: Текстовият режим предоставя ограничен набор от опции при инсталирането.  Няма да можете да направите собствено разделяне на диска и да изберете пакети.  Искате ли вместо това, да изберете VNC режим?

en: That directory could not be mounted from the server.
bg: Директорията не може да се монтира от сървъра.

en: That's not the correct %s disc.
bg: Това не е нужният %s диск.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
bg: Диск %s не бе намерен в никое от CDROM устройствата. Моля поставете %s и натиснете %s за нов опит.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
bg: Диск %s не бе намерено в никое от устройствата. Моля поставете диска %s и натиснете %s за нов опит.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
bg: ISO образа %s има размер, който не е произведение на 2048 байта.  Това може да значи, че е бил неправилно прехвърлен на този компютър.
    
    Препоръчително е, да излезете и прекратите своята инсталация, но можете и да продължите, ако мислите че това е грешка (в преценката на инсталатора).

en: The VNC server is now running.
bg: VNC сървърът е стартиран.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
bg: Подразбиращата се инсталация на %s включва набор от софтуер подходящ за общо ползване на Интернет.  Поддръжка за какви допълнителни задачи да има системата?

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
bg: Файловата система на Линукс инсталацията, която сте избрали да обновите беше монтирана. След тази точка, не можете да се върнете назад.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
bg: Следните са директори, които би трябвало да са символни връзки, което ще предизвика проблем с обновлението.  Моля върнете ги до оригиналното им състояние като символни връзки и опитайте отново.

en: The following devices have been found on your system.
bg: Следните устройства са намерени на системата.

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
bg: Следните файлови системи за Линукс не са демонтирани чисто.  Моля заредете Линукс инсталацията, оставете да бъдат проверени файловите системи и изключете компютъра чисто за да го обновите.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
bg: Следните файлови системи на Линукс не са демонтирани чисто.  Желаете ли да ги монтирате въпреки това?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
bg: Следните файлове са абсолютни символни връзки, които не поддържаме по време на обновлението. Моля променете ги в относителни и започнете обновлението отново.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
bg: Следните дялове не са премахнати, защото се ползват:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
bg: Следните съществуващи дялове са избрани за форматиране, това ще унищожи цялата информация.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
bg: Следните предупреждения съществуват с зададената схема за дяловете.
    
    %s
    
    Желаете ли да продължите със зададената схема?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
bg: Указаното място не е валидно %s живо CD което да се ползва за инсталационен източник.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
bg: Току що тествания образ има грешки. Това може да е зари повредено сваляне или лош диск.  Ако е възможно почистете диска и опитайте отново.  Ако този тест продължава да пропада не трябва да продължавате инсталацията.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
bg: Инсталатора не може да разпознае програмата за начално зареждане във вашата система.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
bg: Името на логическия том "%s" вече е заето. Моля изберете друго.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
bg: Точката на монтиране "%s" се ползва, моля изберете друга.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
bg: Точката за монтиране '%s' е невалидна.  Точките на монтиране трябва да започват с '/', не могат да завършват с '/' и трябва да съдържат печатими символи без интервали.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
bg: Избраната схемата на разделяне доведе до следните критични грешки.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
bg: Към избраната схемата на разделяне има следните предупреждения.

en: The password must be at least six characters long.
bg: Паролата трябва да съдържа поне 6 символа.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
bg: Паролите, които сте въвели за различни.  Моля опитайте пак.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
bg: Паролите, които въведохте, са различни. Моля опитайте пак.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
bg: Физическия размер не може да бъде променен, защото иначе размера необходим за дефинираните понастоящем логически томове ще стане по-голям от наличното пространство.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
bg: Размера на физическото разширение не може да бъде променен, защото получаващия се максимален размер на логическите томове (%10.2f МБ) е по-малък от един или повече от сега дефинираните логически томове.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
bg: Хранилището %s вече е добавено.  Моля изберете друго име на хранилище и URL.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
bg: Желания размер както е въведен е невалидно число.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
bg: Акаунта root се използва за администриране на системата.  Въведете парола за потребителя root.

en: The root password must be at least 6 characters long.
bg: Паролата на root трябва да е поне 6 символа.

en: The root password must be at least six characters long.
bg: Уверете се, че паролата съдържа поне 6 символа.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
bg: Swap файла трябва да е с размер между 1 и 2000 МБ.

en: The system will be rebooted now.
bg: Сега системата ще бъде рестартирана.

en: The value you entered is not a valid number.
bg: Стойността, която сте въвели е невалидно число.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
bg: Името на група "%s" вече се използва. Моля изберете друго.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
bg: След инсталацията ще бъде добавен софтуер за поддръжка на z/IPL начално зареждане. Можете да въведете допълнителни параметри към ядрото и chandev, от които системата може да се нуждае.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
bg: В системата ще бъде инсталирана програма за начално зареждане z/IPL.
    
    Главния дял ще бъде избрания преди това в при разделянето на дяловете.
    
    По подразбиране само ядрото което ще се ползва за стартиране на машината ще бъде инсталирано.
    
    Ако желаете да направите промени след инсталацията, чувствувайте се свободни да промените конфигурационния файл /etc/zipl.conf.
    
    Сега може да въведете допълнителни параметри на ядрото, които може да са необходими за системата или избрания софтуер.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
bg: В системата ще бъде инсталирана програма за z/IPL начално зареждане.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
bg: Има няколко дяла на това устройство, които могат да съдържат образ на диск с драйвери.  Кой да бъде ползван?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
bg: Няма останало свободно място в групата томове за да създаде нов том. За да добавите логически том, ще трябва да намалите размера на един или повече от вече съществуващите томове

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
bg: На избраното устройство няма достатъчно място за swap дял.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
bg: Изглежда че има една или повече Линукс инсталации в системата.
    
    Моля изберете дали да обновите или 'Преинсталиране на системата' за чисто нова инсталация.

en: There was an error configuring your network interface.
bg: Имаше грешка при настройката на мрежовия интерфейс.

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
bg: Дефиницията за зареждане не може да се изтрие защото е за %s системата, която Вие ще инсталирате сега.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
bg: Тази промяна на физическото разширение ще наложи размера на съществуващите логически томове да бъде закръглен до цяло число, множимо на физическото разширение.
    
    Тази промяна ще има незабавен ефект.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
bg: Тази промяна в стойността на физическото разширение ще прахоса доста място на един или повече от физическите томове в групата томове.

en: This device is already being used for another boot entry.
bg: Устройството вече се използва от друга дефиниция за зареждане.

en: This is the recommended option.
bg: Опцията е препоръчителна.

en: This label is already in use for another boot entry.
bg: Етикета се използва от друга дефиниция за зареждане.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
bg: Тази опция създава нова конфигурация за зареждане.  Ако искате да смените програмата за начално зареждане, то следва да изберете този вариант.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
bg: Тази опция няма да направите промени в конфигурацията на зареждане.  Ако използвате външна програма за зареждане (на друга компания), би трябвало да изберете този вариант.

en: This option performs a new install of SME Server.  All hard drives, including removable media, will be re-partitioned and formatted. Proceed? %s
bg: Тази възможност извършва нова инсталация на SME Server. Всички твърди дискве, включително и външно прикчените ще бъдат разделени на части и форматирани. Да продължим ли?

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
bg: Дяла съдържа данните за инсталация от твърд диск.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
bg: Това изисква активна мрежова връзка по време на инсталационния процес.  Моля конфигурирайте мрежов интерфейс.

en: This will update your current boot loader.
bg: Това ще обнови процеса за начално зареждане.

en: Time Zone Selection
bg: Избор на часови пояс

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
bg: За да започнете теста на носителя преди инсталацията натиснете %s.
    
    Изберете %s за да пропуснете теста и започнете с инсталацията.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
bg: За да използвате RAID трябва първи да създадете поне два дяла от тип 'софтуерен RAID'.  След това ще може да създадете RAID устройство, което може да се форматира и монтира.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
bg: За ползване на iSCSI дискове следва да се въведат адреса на iSCSI целта и на името на iSCSI инициатора конфигурирани за тази машина.

en: Too small
bg: Прекалено малък

en: Total Space:
bg: Общо:

en: Turkish
bg: Турски

en: Type
bg: Тип

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Unable To Delete
bg: Не може да се изтрие

en: Unable To Edit
bg: Не може да се редактира

en: Unable to Start X
bg: Не може да се стартира Х

en: Unable to access the disc.
bg: Не може да се достъпи диска.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
bg: Не може да бъде свален kickstart файла.  Моля променете kickstart параметъра по-долу или натиснете Отказ за да продължите с интерактивна инсталация.

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
bg: Не може да бъдат намерени устройства от типа необходим за този инсталационен метод.  Желаете ли, ръчно да изберете драйвер или да ползвате диск с драйвери?

en: Unable to find image
bg: Не може да бъде намерен образа

en: Unable to find install image %s
bg: Не може да бъде намерен инсталационния образ %s

en: Unable to load title bar
bg: Грешка при зареждане на заглавната лента

en: Unable to mount filesystem
bg: Невъзможно монтирането на файлова система

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
bg: Не може да се прочете информацията за групите от хранилищата.  Това е проблем с генерирането на инсталационното Ви дърво.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
bg: Не се четат мета данните от хранилището.  Причина за това може да е липсваща директория repodata.  Моля проверете дали хранилището Ви е правилно създадено.
    
    %s

en: Unable to retrieve the install image.
bg: Не може да бъде получен инсталационния образ.

en: Uncategorized
bg: Неразпознат

en: Unknown Linux system
bg: Непозната Линукс система

en: Unknown Url method %s
bg: Непознат Url метод %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
bg: Непознат дисков източник в kickstart: %s

en: Unrecoverable Error
bg: Грешка, от която инсталацията не може да се възстанови

en: Update Disk Source
bg: Диск източник с обновления

en: Update boot loader configuration
bg: Обновяване конфигурацията за начално зареждане

en: Updates
bg: Обновления

en: Updates Disk
bg: Диск с обновления

en: Upgrade Boot Loader Configuration
bg: Обновяване конфигурацията за начално зареждане

en: Upgrade Examine
bg: Проверка на обновяването

en: Upgrade Swap Partition
bg: Обновяване на swap дяла

en: Upgrade existing "%s" system
bg: Надграждане на съществуващата система "%s"

en: Upgrading %s
bg: Обновяване на %s

en: Use a driver disk
bg: използване на диск с драйвери

en: Use text mode
bg: Използвай текстов режим

en: Used Space:
bg: Използвано място:

en: VNC Configuration
bg: VNC настройки

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Volume Group Name:
bg: Име на групата томове:

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning! This is pre-release software!
bg: Внимание! Това е нестабилен тестов софтуер!

en: Warning: %s.
bg: Предупреждение: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
bg: Предупреждения по време на автоматично разделяне на дялове

en: Welcome to %s
bg: Добре дошли във %s

en: Welcome to %s!
bg: Добре дошли във %s!

en: Welsh
bg: Уелски

en: What language would you like to use during the installation process?
bg: Какъв език желаете да ползвате по време на инсталационния процес?

en: What type of keyboard do you have?
bg: Какъв тип клавиатура имате?

en: What type of media contains the rescue image?
bg: Какъв е вида на медията, която съдържа спасителните изображения?

en: What would you like to do?
bg: Какво желаете да направите?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
bg: Като приключите, моля излезте от обвивката и системата ще се рестартира.

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
bg: Кои устройства да се ползват за тази инсталация?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
bg: Какъв модел е закачен за този компютър?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
bg: Следващ опит след 15 секунди...

en: Would you like to continue with the upgrade?
bg: Желаете ли да продължите с обновлението?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
bg: Желаете ли да продължите със зададената схема за разделяне?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
bg: Желаете ли извършите проверка на контролната сума на ISO образа:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
bg: Желаете ли да ползвате VNC?

en: Wrong Disc
bg: Неправилен диск

en: Wrong SME Server version found
bg: Некоректна версия на SME Server

en: Wrong SME server version
bg: Некоректна версия на SME Server

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
bg: Х не можа да бъде стартиран на машината.  Искате ли да стартирам VNC за да свържа към този компютър от друг компютър и да извърша графична инсталация или да продължа инсталацията в текстов режим?

en: Yes
bg: Да

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
bg: Изглежда искате да обновите версия, която е твърде стара за да се поднови в %s. Желаете ли да продължите обновлението?

en: You are about to delete a RAID device.
bg: Ще премахнете RAID устройство.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
bg: Ще премахнете логически том "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
bg: Ще изтриете групата томове "%s".
    
    ВСИЧКИ логически томове в тази група ще бъдат изгубени!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
bg: Можете още да персонализирате избора на софтуер сега или след инсталацията чрез приложенията за управление на софтуера.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
bg: Не може да премахне дял на LDL форматирано DASD.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
bg: Не може да премахнете този физически том, защото иначе групата томове ще стане прекалено малка за да съдържа дефинираните по настоящем логически томове.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
bg: Нямата достатъчно RAM за инсталирането на %s на машината.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
bg: Не разполагате с достатъчно RAM памет за графичен режим.  Стартиране на текстов режим.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
bg: Няма Линукс дялове. Натиснете return за команден ред.  Системата ще се рестартира автоматично, когато излезете от обвивката.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
bg: Изглежда нямате твърди дискове на системата си! Желаете ли да конфигурирате допълнителни устройства?

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
bg: Имате няколко устройства от които могат да се прочетат дискове с драйвери.  Кое да бъде ползвано?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
bg: Имате няколко устройства, които могат да бъдат дискове с обновления. Кое желаете да се използва?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
bg: Имате няколко мрежови устройства в системата. Чрез кое, желаете да инсталирате?

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
bg: Не сте задали главен дял (/), който е необходим за да инсталация на %s.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
bg: Или не сте задали FCP LUN или той е невалиден.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
bg: Или не сте задали номер на устройството или той е невалиден

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
bg: Не е зададен swap дял.  Въпреки че не се изисква задължително във всички случаи, той чувствително подобрява производителността на повечето инсталации.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
bg: Или не сте задали уеб порт или той е невалиден.

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
bg: Грешките трябва да се отстранят преди да продължи инсталацията на %s.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
bg: Трябва да въведете валидни IPv4 адрес и мрежова маска или CIDR префикс.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
bg: Трябва да въведете валидни IPv6 адрес и CIDR префикс.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
bg: Трябва да въведете парола за root и да я потвърдете като я напишете втори път за да продължите.

en: You must first select a partition to delete.
bg: Трябва първо да изберете дял за изтриване.

en: You must provide a repository name.
bg: Трябва да зададете потребителско име.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
bg: Трябва да изберете поне един протокол (IPv4 или IPv6).

en: You must specify a label for the entry
bg: Трябва да зададете име за елемента

en: You need more space on the following file systems:
bg: Необходимо Ви е повече място на следните файлови системи:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
bg: Трябва да изберете поне един твърд диск за да инсталирате %s.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
bg: Парола на начално зареждане е по-малко от 6 символа.  Препоръчваме да използвате по-дълга парола.
    
    Желаете ли да продължите с тази парола?

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
bg: Вашия основен дял е по-малко от 250 мегабайта, което обикновено е твърде малко за инсталация на %s.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
bg: Избраните пакети изискват %d МБ свободно дисково пространство, но вие нямате достатъчно такова в наличност.  Можете да промените селекцията или да излезете от инсталатора.

en: Your system %s is not upgradeable this to SME Server 9.x version
bg: Системата Ви не може да се надгради. Има повече от един дял от SME Server.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
bg: Системата има 'мръсна' файлова система, която Вие избрахте да не монтирате.  Натиснете return за да отидете в командния ред, от където може да изпълните fsck и монтирате дяловете.  Системата ще се рестартира автоматично след като напуснете обвивката.

en: Your system is mounted under the %s directory.
bg: Системата е монтирана под в директория %s.

en: Your system is not upgradeable using this version of SME server. The currently installed system is a %s bit version, but this version of SME server is a %s bit version.
bg: Системата не може да се надгради с тази версия на SME Server. Инсталираната система е %s битова версия, а тази версия на SME Server е %s битова.

en: Your system is not upgradeable. There is more than one SME server partition.
bg: Системата Ви не може да се надгради. Има повече от един дял от SME Server.

en: Your system is upgradeable.
bg: Вашата система е надграждаема.

en: Your system will now be rebooted...
bg: Системата ще бъде рестартирана...

en: Zulu
bg: Зулу

en: _Abort
bg: _Прекрати

en: _Add
bg: Добавяне

en: _Add additional software repositories
bg: _Добавяне на хранилища с допълнителен софтуер

en: _Add drive
bg: _Добавяне на устройство

en: _Back
bg: _Назад

en: _Continue
bg: _Продължение

en: _Create new boot loader configuration
bg: _Нова конфигурация за начално зареждане

en: _Customize now
bg: _Персонализиране още сега

en: _Debug
bg: _Чистене на грешки

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Device
bg: Устройство

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _Exit
bg: _Изход

en: _Exit installer
bg: _Изход от инсталатора

en: _File System Type:
bg: Тип на _файловата система:

en: _Fixed size
bg: _Фиксиран размер

en: _Format
bg: _Формат

en: _Format partition?
bg: Форматиране на дял?

en: _Install anyway
bg: _Инсталиране въпреки това

en: _Label
bg: _Етикет

en: _Logical Volume Name:
bg: Име на _логическия том:

en: _Modify Partition
bg: _Промяна на дял

en: _Mount Point:
bg: _Точка на монтиране:

en: _Next
bg: _Напред

en: _Password:
bg: Парола:

en: _Physical Extent:
bg: Физическо разширение:

en: _RAID Members:
bg: RAID Членове:

en: _Reboot
bg: _Рестартиране

en: _Retry
bg: _Отново

en: _Size (MB):
bg: _Размер (МБ):

en: _Skip boot loader updating
bg: _Пропускане обновяването на началното зареждане

en: _Update boot loader configuration
bg: _Обновяване конфигурацията за начално зареждане

en: _Use a boot loader password
bg: П_олзване парола за начално зареждане

en: _Volume Group Name:
bg: Име на групата томове:

en: default:LTR
bg: по подразбиране:LTR

en: file conflicts
bg: файлов конфликт

en: insufficient disk inodes
bg: недостатъчно дискови inodes

en: insufficient disk space
bg: недостатъчно дисково място

en: loader has already been run.  Starting shell.
bg: Зареждача е стартиран.  Стартирам конзолата.

en: older package(s)
bg: стар(и) пакет(и)

en: package already installed
bg: пакета вече е инсталиран

en: package conflicts
bg: конфликтни пакети

en: package for incorrect arch
bg: пакет за друга архитектура

en: package for incorrect os
bg: пакет за друга ОС

en: required package
bg: изискван пакет

en: z/IPL Boot Loader Configuration
bg: Настройка на z/IPL конфигурация за начално зареждане

en: z/IPL Configuration
bg: z/IPL конфигурация

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
bg: zSeries машините могат да използват стандартните SCSI устройства през Фибър Канала (FCP). Трябва да зададете 16 битов номер на устройството, 64 битово общо-световно име на порт (WWPN) и 64 битов FCP LUN за всяко устройство.
